Kaset Tipi Klimalar

Kaset Tipi Klimalar

Kaset Tipi Klimalar

Kaset Tipi Klimalar ,Günümüzde klima endüstrisinin gelişmesiyle birlikte farklı klima türleri ortaya çıkmıştır. Klima modelleri arasında ,Kaset tipi klima  işlevsellik ve konfor bakımından öne çıkan klima türlerindendir. Aynı anda dört yönde ısıtma ve soğutma sağlayabilen bu klimalar konfor aranan mekanlarda ve şirketlerin ikliminin oluşturulmasında kullanılmaktadır.

Kaset tipi klimaların temel özelliği iç ünitelerinin tavan boşluğuna monte edilmesi, dış ünitelerinin ise tavan yüzeyinde bulunmasıdır. Bu sebeple dışarıdan bakıldığında klimanın sadece ön paneli görünür.

Bu paneller son derece dekoratif dizayn edilirler ve mağaza, ofis gibi alanlarda görünüşlerinden dolayı rahatsızlık vermezler. Tavan yapısına uygun yerleştirilen ve renklendirilen klimalar bulunduğu ortam ile görsel bir birliktelik sağlar.

Kaset Tipi Klima Fiyatları

İş yerleri, mağaza, özel ofisler gibi yüksek konfor istenilen mekanlar için dizayn edilen kaset tipi klimalar en yüksek verimi almak için üretilmişlerdir. Tasarımları 4 yöne hava verebilecek biçimde şekillendirilen panellere sahiptir. İsteğe bağlı olarak taze hava alarak ortama verebilirler.

Bu sebeple kullanıldığı ortamda yüksek konfor sağlarlar. Bunun yanında kullanıcının ayarlamış olduğu hız, sıcaklık ve yön ayarları dahili hafızasında saklanır. İnsanların varlığını algılayan sensörleri, ortamda insan bulunmadığı durumda kendini tasarruf moduna alır. Ortamda insan bulunduğu durumda tekrar belirtilen ayarlarda çalışmaya devam eder. Bu sayede büyük bir güç tasarrufu ve kolaylık sağlanmış olur.

Kaset Tipi Klimaların Özellikleri 

Bünyesinde toz ve karbon filtre bulunduran ve R410A gazlı salınım yapan kaset tipi klimalar size en iyi verimi, en uygun enerji tüketimiyle sağlar. Bu sebeple uzun süreli kullanımlar için kurulabilecek en uygun sistemdir. Ortaya çıkabilecek teknik sıkıntılarda ve arızalarda teknik servis imkanı yüksektir. Yedek parçaları erişilebilir ve ekonomiktir.

Kaset Tipi Klimaların Ölçüleri

Dekoratif, kullanışlı ve konforlu olduğunu belittiğimiz kaset tipi klimayı tercih sebebi yapan sadece bu özellikleri değil. Bu özelliklere kısaca değinelim.

Dijital Veri Göstergesi: Ortamın sıcaklık bilgileri dijital ekranda anlık olarak gösterilerek kullanıcının hizmetine sunulur.
Zamanlanabilen Kullanım: Sürekli kullanımlar için belirli saatlerde başlama ve kapanma vakitleri zamanlanabilir.

Örneğin siz ofisinize gelmeden yarım saat önce çalışmaya başlayan sistem, size uygun bir ortam hazırlamış olur. Bu sayede vakitten ve enerjiden tasarruf etmenizi sağlar.

Kaset Tipi Klima markaları

Uzaktan Yönetim: Kumanda sistemiyle uzaktan kontrol edilebilir. Manuel kullanımı tercih eden kullanıcılar için vazgeçilmezdir.
Akıllı Başlama: Herhangi bir güç kesintisinde, güce kavuşan sistem kaldığı yerden çalışmaya devam eder. Ortaya çıkabilecek aksaklıkların önüne geçer.

Otomatik Nem Alma: Cihaz nem alma modu sayesinde düzenli olarak ortamdaki nemi giderir. Kullanıcıyı ortamdaki nemin bunaltıcı ve rahatsızlık veren etkisinden kurtarır.

Kaset tipi klimalar da Otomatik Defrost: Bazı durumlarda cihazın dış aksamında buzlanma oluşabilir. Bu durumda otomatik defrost özelliği devreye girerek buzlanma kendiliğinden çözünür.

Sessiz Mod: İç tasarımında yapılan düzenlemeler sayesinde sessiz bir kullanım sağlar. Sessizlik istenilen ortamlar için birebir olan bu özellik kullanıcıya büyük bir konfor sağlar.

Kaset Tipi Klima Fiyat

Günümüzde klima sektöründe birçok şirket olması sebebiyle klima alıcıları yüzlerce ürün arasında kaybolabiliyor. Bu durumda eğer mantıklı bir tercih yapmak istiyorsanız, önceliğiniz ihtiyaçlarınız ve ekonomik durumunuz olmanı. Farklı şirketlerin ürettiği kaset tipi klimalardan bazıları ise şöyle;

Toshiba RAV SM 564 MUT – SM 564 Kaset Tipi Klima: Birçok elektronik cihaz üreten toshiba A++ verimliliğinde bir ürün ortaya koymuş. Ürünün fiyatı ise 8000-9000 lira arasında değişiyor.

Arçelik SCO48WU3D1 Kaset Tipi Klima: Yine A++ bir klima olan bu modeli üreten firma ise yıllardır tanıdığımız Arçelik. Yedek parça sorunu yaşatmayan bu ürünün fiyatları 9000-10000 lira arasında değişiyor.

LG 48000 BTU Kaset Tipi Klima: Klima üreten başka bir marka da LG. Enerji sınıfı A+ olan bu ürün de 9000-10000 arası fiyatlardan satışa sunuluyor.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf sistemleri 5 yıl garantilidir.

23 Mart 2019
39 kez görüntülendi
Etiketler: