Klima Modelleri

Klima Modelleri

Klima modelleri

Klima modelleri arasında bir tercih yapmanız gerektiğinde inverter klima modelleri tercihlerinizi büyük oranda etkileyecek özelliklere sahip olması ile ön plana çıkmaktadır. Bu özelliklerden başlıcası bu klimaların ciddi oranda bir enerji tasarrufu sağlamasıdır.

Fakat enerji tasarrufu sağlamanın da bazı önemli noktaları söz konusudur. Bu nedenle inverter klima modelleri ve  fiyatları araştırması yaparken, öncelikle bu tip klimaların genel özelliklerini ve kullanım alanlarını ve enerji tasarrufu sağlamanın koşullaırını öğrenmeniz, model seçimi konusunda daha sağlıklı bir seçim yapmanıza olanak sağlayacaktır.

Inverter klima modellerini, özelliklerini ve fiyatlarını değerlendirirken iki farklı koşulda ele almamız mümkündür. Sadece inverter özelliğine sahip klima sistemlerini model bakımından birbirleri ile karşılaştırabileceğimiz gibi aynı zamanda multi fonksiyonel olan inverter klima modelleride kendi aralarında hem özellikler hem de fiyatları bakımından karşılaştırmamız daha doğru olacaktır.

Klima modelleri  ve özellikleri

Inverter klimalar üreticilerin üzerinde en çok durduğu klima modellerinden birisidir. Bunun nedeni, özellikle son yıllarda geliştirilen klima modellerinin enerji tasarrufu teknolojisi ile gündeme gelmesi ve inverter klimaların da bu konuda son derece büyük bir başarı sağlamasıdır.

Fakat bu her koşulda geçerli değildir fakat genel olarak işletmeler için uygundur diyebiliriz. Ücretsiz keşif için alyatek kesif talep formunu doldurmanızı rica ediyoruz.Bunun nedeni ise inverter klimaların enerji tasarrufu sağlamasının tamamen kullanıcı profili kaynaklı olmasıdır ve de işletme profili yada bir diğer ifade ile ticari alan profili kullanımı çok daha uygundur.

Klima modelleri 2019

Inverter klimaların tasarruf prensibini sağlamalarında kullanıcıları profile göre ayrıştırmanın temelinde kullanım süreleri yatmaktadır. Öyle ki bu klima modelleri ve tipi ancak uzun süreler boyunca kullanıldığında tam verim sağlamaktadır.

Kısa süreliğine kullanılacak olan bir klima tipi olarak algılanması yada bu amaçlar dahilinde kullanılması da mümkündür. Ancak böyle bir durumda inverter olarak belirtilen enerji tasarrufu özelliğinden kullanıcının yararlanma olasılığı oldukça düşüktür.

Dolayısıyla kişisel kullanıcılar daha çok küçük bir alan için bir klima sistemine ihtiyaç duyar ve böyle bir ihtiyacın karşılanmasında, A sınıfı klimalar yeterli olacaktır. Kullanıcı profili açısından fiyatları da değerlendirdiğimizde; inverter özellikli bir klimanın, standart ve oda tipi klimalar ile fiyat karşılaştırması yapmanın doğru olmadığını fark ediyoruz.

Multi Inverter Klimalar

Multi sistemli klimaların en önemli ortak özelliği tek bir dış ünite ile bir kaç ünitenin işlevini sağlamaktadır. Bu özellikle iş alanlarında kullanılan ve pek çok avantajı sağlayan önemli bir sistemdir. Böyle bir sistem hem görsel olarak hem de ses, gürültü bakımından pek çok avantaj sağlamaktadır. Temiz bir görünüm, sağlıklı bir hava ve de inverter özelliği ile de büyük oranda bir enerji tasarrufunun sağlanması söz konusudur.

Bir klima modelleri ve merkezi klima sistemleri tek bir merkezden güç yönetimini sağlamak, uzun süreli aralıksız bir kullanımın size büyük oranda bir enerji tasarrufu sağlaması, üstün soğutma ve üstün sıcaklık kontrolleri; dış hava koşulları ne olursa olsun, bir multi inverter klima sisteminin en önemli özellikleridir.

  • Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır.
09 Mart 2019
22 kez görüntülendi