Vrf Klima Bakım

Vrf Klima Bakım

Vrf Klima Bakımı

Vrf Klima Bakım ,Özellikle yaz ayları yaklaşmışken klima taktırmanın ve klima bakımı yapmanın önemi bir kez daha ortaya çıkmaktadır. Klimanızdan maksimum performans, uzun ömür ve düşük enerji tüketimi beklemek için bakımlarını düzgün yapmalı ve bunun gerçekleşmesi için klimanın uygun şekilde muhafaza edildiğinden emin olmalısınız.

Her yaz döneminden önce iyi durumda olduğundan emin olmak çok önemlidir. Genelde klima sahibi olduktan sonra, vrf klimayı satın alıp kurulduktan sonra, klimanın iyi durumda olduğundan emin olmak için elimizden gelen çabayı göstermiyoruz ve sadece tamir edildiğinde bir tamirci çağırıyoruz. Ancak uygun şekilde bakımı yapılmayan bir klima, elektrik faturalarınızı önemli ölçüde artırabilir.

Vrf Klima Bakım ücreti

Bu nedenden dolayı klimanızı aşağıda vereceğimiz örnekler ve yöntemler sayesinde uygun bakımları gerçekleştirirseniz hem klimanızın sürekli bozulup tamirci çağrılmasının önüne geçebilirsiniz, hem de yüksek gelen elektrik faturalarını bir nebze azaltabilirsiniz.

Tüketici Raporları’nın düzinelerce pencere klima testine dayanarak klimanızı nasıl koruyacağınıza dair adım adım sizlere rapordan kesitler paylaşacağız, dışarıdaki hava dışında bir şey olduğunda evinizi konforlu tutacaktır.

Başlangıç ​​olarak, doğrudan güneş ışığı daha fazla çalışmaya zorlayacağından, oda klimasını güneşin çarptığı bir pencereye yerleştirmekten kaçınmak en iyisidir. Kuzeye bakan pencereler en az güneş ışığını alır veya ağaçların, bir tentenin veya başka bir kapsama kaynağının gölgelediği başka bir duvarda bir pencere arar. Perdelerin ve panjurların kapatılması güneş ısısı kazanımını azaltmanın başka bir yoludur.

Vrf Klima Bakım Sözleşmesi

İç mekanda hareket ederken, TV veya Lambader gibi ısı üreten nesnelerin klimadan uzak tutulması da önemlidir. Bunun nedeni ünitenin termostatının ısısını algılaması ve ünitenin gerekenden daha uzun çalışmasına neden olmasıdır.

Son olarak, testlerimiz bazı oda birimlerinin sağa veya sola hava üfleyerek daha iyi bir iş çıkardıklarını tespit etti. Vrf Klima bakım , odanın ortasındaki bir pencereye monte edilirse, bu bir etken olmayacaktır. Ancak, pencerelerin tümü bir duvarın yakınındaysa, havanın duvarın yerine odanın ortasına doğru üflenmesini sağlayacak bir tane seçin. Bazı klimaların modelleri çok yönlüdür.

Vrf Klima servisi

Tüm oda klimalarında, ön ızgara arkasında kir ve tozdan tıkanabilecek bir ünite vardır; bu, ünite boyunca hava akışını azaltır, verimliliğini ve havayı temizleme yeteneğini azaltır. Sezonda birkaç kez, ızgarayı kapatıp filtreyi çıkarın. Vrf Klima Bakım ları, bir vakumla artıkları temizleyin, ardından filtreyi ılık sabunlu suyla yıkayın. Filtreyi yeniden takmadan önce kurumasını bekleyin. Filtre kötü giyilirse, yenisinin zamanı gelmiştir.

Ayrıca, sıcak havanın odaya girmediğinden veya soğuk hava kaçmadığından emin olmak için ünitenizin etrafındaki cam contaları da incelemelisiniz. Sızıntı varsa, ünitenizin etrafına hava geçirmeyen iplikler ile tekrar oturtun.

Klimanızın etrafındaki üniteler ve ön-arka ızgaralarının temiz tutulup tozların uzakta kalmasını sağlamak klimanın verimli çalışması ve tam bir soğukluk/sıcaklık sağlayabilmesi için çok önemli etkenlerdir. Eğer çok kötü duruma gelindiyse ızgara parçalarını veya filtreyi değiştirip yenilerini takabilirsiniz.

Vrf klimalar

Akıllı telefonunuzdan kontrol edilebilecek daha programlanabilir pencere klimaları ve hatta bağlı üniteler görüyoruz. Bu yüksek teknolojili klimalardan birine veya elle çalıştırılan tipe sahip olup olmadığınızdan, sıcaklık ayarına biraz dikkat edin. Energy Star’ın önerileri oldukça katı: Evdeyken 25 C, işte ya da uzakta olduğunuzda 29 C, ve uyurken 27 C- derece şeklindedir.

Vrf Klima bakım ,Eğer bununla başa çıkamayacak kadar sıcaksa, en azından biraz daha sıcak olan sıcaklıklara tahammül edebileceğinizden emin olun, çünkü sıcaklığı yükseltmek için klima maliyetlerinizden yüzde 3 tasarruf edersiniz.

Klima üniteniz için iyi bir bakım rutininin olması çok önemlidir, çünkü özellikle de ülkemizde çok önemli ve pahalı bir ekipmandır. Daha eksiksiz bakım kılavuzları var, ancak en önemli yönlerini yukarıdaki gibi tekrar özetleyip farklı alanlardan ele alacağız. Bu yönler bizim genelde bakım rutinlerimize dahil ettiğimiz yöntemlerdir.  Bu yüzden tüm eylemlerin  severler için kolay, pratik ve uygun olduğunu onaylarım.

Vrf Klima Bakım Yöntemleri
  • Ünitenizi temiz tutun: filtreleri düzenli olarak değiştirin ve bobinleri temiz tutun. Ayrıca, kanalın işleyişini ve kondenser ünitesinin durumunu sık sık izleyin.
  • Klima etrafındaki alanı derli toplu olarak tutun: bu, bazen göz ardı edilen çok önemli bir adımdır. Serbest havanın akmasını engelleyebilecek tüm nesneleri çıkarın ve en az 2 santimetre uzağa yerleştirin.
  • Termostatı kontrol edin: programlanabilir bir dijital termostat takmaya çalışın, Klima ünitenizin çalışmasını idare etmek ve kontrol etmek kolaylaşır. Termostatınızı en düşük sıcaklıklara ayarlayarak istediğiniz sıcaklığa ulaşmaya çalışmayın; Bu sistemler istenen sıcaklığa ulaşana kadar yavaş bir şekilde çalışırlar.
  • Yılda bir kez profesyonel bir HVAC(ısıtma, soğutma ve iklimlendirme işlerinin hepsine birden verilen kisaltma) hizmeti alın: vrf klima bakım hizmeti veren yetkili elektronikçiler daha derin bir bakım rutini yapacak ve sonunda Klima ünitenizin arızalanmasına neden olabilecek önemli bir sorunu teşhis edeceklerdir.

En azından elektrik akımı başta olmak üzere birçok açıdan sağlıklı bir klimanız olduğuna emin olmuş olacaksınız. Çünkü sizin profesyonel anlamda yapabilecekleriniz kısıtlıdır. Yılda bir kere klimanızı elektrik uzmanlarına göstermek her zaman sigortayı ele almak demektir.

Vrf Klima Bayi

Enerji çıkışını azaltmak için yerleşik programlayıcıları ve özellikleri kullanın. Özellikle sıcak günlerde, sıcaklık çok ısınmadan klimayı başlatmak için program zamanlayıcıları kullanın.

Klimayı günün en sıcak bölümünde çalıştırmak, çok daha fazla çalışması gerektiği ve evi soğutması daha uzun sürdüğü anlamına gelir. Birçok Fujitsu klimasında, 20 dakika boyunca oda içinde hiçbir hareket algılanmadığında sistemi otomatik olarak enerji tasarrufu moduna geçiren akıllı bir insan sensörü özelliği vardır.

Sıcaklığı çok düşük ayarlamaya özendirmeyin. En soğuk ayarın seçilmesi evi daha hızlı soğutmaz ve bunun yerine sisteme baskı uygular. Fujitsu klima , enerji tüketimini en aza indirirken konforlu bir ortam oluşturmak için klimayı 23 derecenin üzerine çıkarmanızı önerir.

İster komple bir ev çözümü isterse bir odayı soğutun, Fujitsu klima General, herhangi bir alanın ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli ters çevrimli klima sistemlerine sahiptir.

Duvar Tipi Klima Bakımı

Klima bakımı çok severek yapılan bir işlem olmasa da, yaptığımız araştırmalar sonucunda, klima sahiplerinin ve kullanıcılarının yaklaşık  yüzde 41’inin iç ünitelerinin filtrelerini hiç temizlemediğini ortaya koyuyor.

Korkutucu bir şekilde, birçok kişi bunun elektrik faturalarında önemli bir artışa katkıda bulunabileceğinin farkında olmayabilir.

Bunun nedeni, kötü bakımlı bir klimanın, sıcak aylarda, özellikle kış aylarında ters çevrimli bir klimayı çalıştırdıktan sonra, evin daha sıcak aylarda serin kalması için çok daha fazla çalışması gerektiğindendir. Vrf Klima bakımı Zamanla, filtrede önemli miktarda toz birikir. Temizlenmemişse, birikme iç üniteyi tıkayabilir ve hava akışını azaltarak klimanın performansını azaltabilir.

Klima Alma ve İndirim Fırsatları

Klima almak için en önemli şeylerden birisi marka ve kullanım gücüdür. Genelde A++ model klimalar çok tercih edilmekle birlikte en az enerji tüketimi sağlamaya dönük programlanmışlardır. Dünyanın birçok ülkesinde tercih edilen ve kullanıcı dostu klimaları tercih etmenizi öneririz. Bir  vrf klima seçerken bakımının kolay yapılabiliyor olması, teknik servislerinin ulaşılabilir olması, fiyatı ve modeli, kalitesi önemli kriterlerdir.

Klima modellerini seçerken özellikle yeni bir klima alacaksanız yaz sonu/kış başları dönemi oldukça uygun fiyata klimalar bulmanızı sağlayacaktır. Çünkü genelde mağazaların ellerinde kalmış olan yaz boyu fazla gelmesinden dolayı satılamayan ürünler, bir sonraki seneye/sezona bırakmak yerine anında satmayı tercih ederler. Bunun için de 300-500 lira daha ucuza alım imkanı yakalayabilirsiniz.

Bu yazının tüm hakları alyatek.com.tr ’ye aittir. İzinsiz kullanılması ve çoğaltılması yasaktır!Fluo vrf klima sistemleri 5 yıl garantilidir.

03 Nisan 2019
31 kez görüntülendi
Etiketler: