Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Klima Hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Klima Hakkında Sıkça Sorulan Sorulara Buradan Ulaşabilirsiniz
Klima Nasıl Soğutur?
Klima (buzdolabında olduğu gibi) soğutucu akışkan gazının buharlaşma ve yoğunlaşma özelliğinden faydalanarak odada bulunan ısıyı dışarı atar. Split klimalarda, iç ünite içinden geçen gaz, ortamdaki ısıyı emerek buharlaşır ve böylece ortam soğur. Buharlaşan soğutucu akışkan gazı dış üniteye geldiğinde yoğunlaşır ve emdiği ısıyı dışarı atar. Bu işlem gerçekleşirken yalnızca iç ve dış ünitedeki fan motorları ve gazın cihaz içindeki dolaşımını sağlayan kompresör elektrik enerjisi harcar.
Hangi Kapasitede Klima Seçmeliyim
Her binanın ve her ortamın ısı yükü farklıdır. Bu nedenle firmamızın uzman yetkili servis teknisyenleri, ihtiyacınıza en uygun kapasiteyi tespit etmek üzere ücretsiz keşif hizmeti sunacaklardır....
Head-Pump Nedir?
Türkçe karşılığı ısı pompasıdır. Heat-Pump dış ortamda bulunan ısıyı iç ortama taşır. Bu sayede elektrik enerjisini direkt olarak ısıya çeviren elektrik sobalarına göre 2-3 kat daha az enerji tüketir.
Klima İçin Servis Ne Kadar Önemli
Klimanızın performansı ve düşük enerji tüketimi açısından ürün kalitesi kadar montaj ve servis kalitesi de önemlidir. Montaj esnasında oluşabilecek hatalar ürününüzden beklediğiniz performansı almanızı engelleyebilir. Ayrıca klimanızın verimliliğini uzun yıllar koruyabilmesi için, ısı transfer yüzeylerinde meydana gelen kirlenmelerin temizlenmesi ve cihazınızın rutin bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bu nedenle klimanıza yılda en az 1 kere bakım yapılması önemlidir.