Panasonic VRF Klima Sistemleri

Panasonic VRF Klima Sistemleri

VRF
Yeni Panasonic VRF sistemi, geniş bir yelpazede yer alan dış ve iç ünite model seçenekleri ve en zorlu ofisler ve büyük binalar için tasarlanan benzersiz özellikleriyle enerji tasarrufu, kolay kurulum ve yüksek performans için özel olarak tasarlanmıştır.
Belki de siz hala nasıl bir ürün alacağınıza karar verebilmiş değilsiniz. Gelin sizlere Panasonic VRF sistemleri ile ilgili detaylı bilgi vermeye devam edelim.

FS Multi VRF Sistemleri
FS Multi VRF model serisi, küçük ve orta boyutlardaki kurulumlar için özel olarak tasarlanmış tam elektrikli bir VRF model serisidir.
Evler ve küçük ticari binalar için özel tasarlanmış, kurulumu kolay VRF: Geniş iç ünite serisi, Etherea duvara monteli tasarım, 5-6-8-10 HP  dış üniteler, tek fazlı ve üç fazlı. Klima kullanılan alanlar şimdi yeni bir boyut kazanabilir. Halen inşaat aşamasında olan yeni bir mülk, ev, ofis veya ticari bir alan satın aldıysanız veya mülkünüzü yeniliyorsanız, Panasonic size FS Multi VRF klimaların keyfini çıkarma olanağını sunuyor.

FS Multi VRF avantajları

U-5LA1E5 // U-6LA1E5 Evler ve çok katlı apartmanlar için. Tek bir dış ünite ile çok sayıda odada klima kullanılmasını sağlar. U-8EA1E8 // U-10EA1E8 Ofisler, mağazalar ve butikler. Yeni binalar için de idealdir.
Panasonic’ten FS Multi VRF serisi Gerçek seçim özgürlüğü. 30’a varan farklı iç mekan modeli. Mimari gereksinimlere ve dekorasyon ölçütlerine göre en uygun seçeneği seçmenizi sağlar. İki adet tek fazlı dış ünite değeri: 5 ve 6 HP. İki adet üç fazlı dış ünite değeri: 8 ve 10 HP. R410A soğutma gazlı invertör teknolojisi, “daha düşük tüketimle daha fazla konfor ve ekonomi” sağlar. En fazla yer tasarrufu. Tek bir dış ünite 16 adete kadar iç üniteyi (10 HP’de) besleyebilir. Kurulum kolaylığı. Dış ünitenin boyutlarının küçültülmesi sayesinde, asansörle binanın çatısına çıkarılabilir. Enerji Tasarruflu İnvertör Panasonic’in FS Multi VRF serisindeki tüm modellerde, daha yüksek EER ile çalışmak üzere DC invertörlü kompresörler bulunur. Yeni tasarım sessiz, sessiz ve son derece verimli çalışma iyileştirmesi sağlamakla kalmaz, işletme maliyetini de düşürür. Panasonic’in Orijinal Yüksek Performanslı Kompresörü Kompresör klimanın merkezinde yer alan ve güvenilirlik ve verimliliği belirleyen öğedir. FS Multi VRF’de olağanüstü performans ve kalite sağlayan Panasonic’in orijinal yüksek performanslı kompresörü bulunur.

Yüksek Verimlilikli Kompresör. Panasonic güçlü neodimyum (nadir metal) mıknatısı kullanarak daha kompakt bir motor elde etmiştir. Sargı rotor motorunun daha küçük manyetik alan saptırması sayesinde daha yüksek verimlilik elde etmek mümkündür. Pompalama Modu (5 ve 6 HP) 5 ve 6 HP’lik FS Multi VRF dış ünitelerinde, tüm soğutma gazının tesisattan (sadece dış makineden değil) boşaltılmasını sağlayan bir pompalama modu bulunur. Bu özellik iyileştirilmiş kurulum ve bakım işlemlerini kolaylaştırır. 5 ve 6 HP Modellerde Soğutma Gazı Yüklemesi Gerektirmeyen Sistem. FS Multi VRF 90 m’ye varan tam boru uzunluğu kullanıldığında bile ek soğutma gazı yüklenmesini gerektirmeyen bir sistemdir. Bu özellik ek soğutma gazı yüklenmesi, ağırlık ölçümü ve basınç değerlendirmesi için gereken kurulum zamanını büyük ölçüde kısaltır. Yükleme miktarı hesaplaması gereksinimini de ortadan kaldırır ve yanlış miktarda soğutma gazı kullanılması ve diğer hatalar nedeniyle soğutma kapasitesi yetersizliği olması olasılığı da daha azdır. Sistem avantajları. Kurulum ve bakım esnekliği. FS Multi VRF sistemi farklı yüksekliklerdeki borular ve kurulum alanının yeri nedeniyle ortaya çıkan klima tasarımı ve inşaat sorunlarını da çözer. Olağanüstü kurulum esnekliği, kurulumu kolaylaştırır ve binaların şık görünümlerini korur.

Sık Karşılaşılan Tekli Split Sistem Sorunları
1. Birçok dış ünite ve geniş kurulum alanı gerektirir.Bu nedenle, binanın görünüşünü bozar ve binanın dayanıklılığının değerlendirilmesi gerekir.
2. Çok sayıda boru şaftı gerektirir.
3. Borular kısadır, bu yüzden dış ünitelerin duvar yüzeylerine kurulması gerekir.Yetersiz boru uzunlukları kurulumu imkansız kılar.
FS Multi VRF Sistem Çözümü
1. Çoklu sistem sayesinde iç ünitelerin sayısı en aza indirilmiştir. Tavandaki alan daha verimli bir şekilde kullanılabilir ve tavan üzerindeki yük önemli ölçüde azaltılabilir.
2. Dış üniteler birbirine yakın şekilde kurulabilir, böylece binanın görünüşü korunmuş ve kurulum esnekliği arttırılmış olur.
3. Boru sayıları azaltılmıştır, böylece boru şaftları için gereken alan da en aza indirilmiştir.
ECOi VRF Sistemleri
ECOi elektrikli VRF modelleri en zorlu ofisler ve büyük binalar için özel olarak tasarlanmıştır.
ECOi VRF Sistemlerinin avantajları
ECOi 2 yönlü ve 3 yönlü modeller binalarınız için en iyi seçenektir.
-25°C’ye kadar düşen dış ortam sıcaklıklarında bile yüksek derecede verimli Kombinasyonların %77’sinden daha fazlasında piyasadaki en verimli çözüm Kompakt tasarım ve kurulumu kolay Yenilikçi buz çözme süreci, iç ünitelere soğuk hava akışını önleyerek maksimum konfor yaratır. Çok düşük beslenen hava sıcaklıklarını önlemek için eşsiz çıkış havası sıcaklık kumandası Maksimum konfor sağlamak için çıkış havası sıcaklığı kontrolü Kolay bakım ve hızlı şletmeye alma için tasarlanmıştır. Panasonic’in AutoCAD® uyumluluğuna sahip yeni Advanced VRF Yazılımı, tasarımı eskisinden çok daha kolay bir hale getiriyor
 

Daha düşük çalıştırma ve hizmet ömrü maliyetleri

Panasonic ECOi 6N sistemleri, tam yük koşullarında 4,0’ın üzerinde COP değerleri sağlayarak, pazardaki en verimli VRF sistemleri arasında bulunur. Sistem aynı zamanda, herhangi bir anda en verimli kompresör kombinasyonunun çalıştığından emin olmak için, benzersiz yol haritası kontrol yordamımızı kullanarak her bir sistemin çalışma maliyetinin azaltılmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Geliştirilmiş buz çözme sırası da, koşullar izin verdiğinde her bir dış ünitenin sargısının buzunun çözülmesiyle çalıştırma maliyetlerini azaltır.

 

ECOi Serisi Hızlı ve güçlü soğutma ve ısıtma için DC invertörlü kumanda teknolojisi. Panasonic’in sürekli gelişen ECOi 6N serisi. ECOi 6N serisi enerji tasarrufu, kolay kurulum ve yüksek verimlilik için tasarlanmıştır. Daima geliştirmeyi sürdüren Panasonic farklı durumlardaki gereksinimleri karşılamak ve daha konforlu yaşam alanlarının oluşturulmasına katkıda bulunmak için gelişmiş teknolojiler kullanmaktadır. Daha düşük işletme ve kullanım maliyetleri. Panasonic ECOi 6N sistemleri, tam yük koşullarında 4,0’ın üzerinde COP değerleri sağlayarak, pazardaki en verimli VRF sistemleri arasında bulunur. Sistem aynı zamanda, herhangi bir anda en verimli kompresör kombinasyonunun çalıştığından emin olmak için, benzersiz yol haritası kontrol yordamımızı kullanarak her bir sistemin çalışma maliyetinin azaltılmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Geliştirilmiş buz çözme sırası da, koşullar izin verdiğinde her bir dış ünitenin sargısının buzunun çözülmesiyle çalıştırma maliyetlerini azaltır. Dış ünite modelleri yelpazesi 8 HP ile 20 HP arasındaki 7 modelden oluşur. 10 HP ile 20 HP arasındaki modül boyutları HI-COP için yapılandırılabilir. Standart mod mükemmel verimlilik sağlamanın yanında en yüksek kapasiteyi sunarken, HI-COP modu kapasitede küçük bir düşüşle olağanüstü verimlilik ve düşük çalıştırma maliyetleri sunar. İndeksli iç ünite yüklerinin %200’üne varan bir kapasiteyle 64 adete kadar iç ünite birbirine bağlanarak, sistemin son derece farklı bina yüklerinde etkili bir şekilde kullanılmasını sağlar: Bu geniş bağlanabilirlik özelliği okullar, oteller, hastaneler ve diğer büyük binalar için kolay tasarlanan çözümler sağlar. 1.000 m’ye varan boru uzunluğu Yeni VRF ECOi 6N serisinin, maksimum tasarım esnekliğiyle çok büyük binalarda kullanılmasını sağlar. ECOi 6N sisteminin kontrol edilmesi de kolaydır. Standart kablolu uzaktan kumandalardan dokunmatik ekranlı veya web erişim arayüzlü kumandalara kadar 8’den fazla kumandaya sahiptir.
MİNİ ECOi. Panasonic’in ürün geliştirme politikası, özellikle Avrupa pazarı için geliştirilen 2 borulu, ısı pompalı küçük VRF sistemi Mini ECOi 6N’nin genişletilmesi ile sürmektedir. 2 Borulu ECOi 6N serisi. 2 Borulu ECOi 6N serisi ana odak olarak enerji tasarrufu, kolay kurulum ve yüksek verimlilik performansı için özel olarak tasarlanmıştır. 3 Borulu ECOi MF2 serisi. 3 Borulu ECOi en gelişmiş VRF sistemleri arasındadır. Sadece aynı anda ısıtma ve soğutma için yüksek verimlilik ve performans sağlamakla kalmaz, gelişmiş tasarımı kurulumu ve bakımı da son derece kolaylaştırır.
 

ECO G VRF Sistemleri
ECO G gazlı VRF modelleri, elektriğin kısıtlı olduğu veya CO2 emisyonlarının azaltılması gereken binalar için özel olarak tasarlanmıştır.
Panasonic’in Yeni Gazlı Isı Pompası, elektrik kaynağı sorunları olan projeler için ideal çözümdür.
LPG veya doğal gazla çalışır.
Büyük kapasitelere bağlı olarak birçok uygulamaya uyar (45’ten 142 kW’a kadar)
Hiçbir kapasite kaybı ve buz çözme döngüsü olmaksızın -20ºC’ye kadar çalışır.
Panasonic ECOi serisindeki tüm iç ünitelere ve kumandalara bağlanabilir.
Panasonic GHP, soğutulmuş ve sıcak su üretimi için su ısı eşanjörüne de bağlanabilir.
Çok düşük beslenen hava sıcaklıklarını önlemek için eşsiz çıkış havası sıcaklık kumandası
Maksimum konfor sağlamak için çıkış havası sıcaklığı kontrolü
Panasonic’in AutoCAD© uyumluluğuna sahip yeni Advanced VRF Yazılımı, tasarımı eskisinden çok daha kolay bir hale getiriyor
GHP yüksek bir enerji dengesine ve kojenerasyonuna ulaşmanıza yardımcı olur
Panasonic GHP sistemi verimli, yeşil VRF çözümleri için doğru tercihtir.

 

Kolay konumlandırma
İleri teknolojili Gazlı VRF sistemleri, tüm yelpazesinde verimlilik ve performans artışı sunar.Daha önce olmadığı kadar güçlü olarak 48 iç üniteye kadar bağlanabilir.İyileştirmeler; artan kısmi yük performansı, Miller çevrimli motor ile gaz tüketimini azaltma ve DC fan motorları kullanımı ile elektrik tüketimi azaltımını kapsar.
11,0 Amperlik akım tüketiminden 71 kW’ye kadar soğutma
Tüm yelpazede tek fazlı güç kaynağı
Ana güç kaynağı olarak doğal gaz veya LPG seçeneği
Evsel sıcak su sistemlerini bağlamak için bir Su Isı Eşanjörü 16-25 HP (sadece 2 Borulu üniteler)
İç ısı eşanjörü için DX veya soğutulmuş su seçeneği
Azaltılmış CO2 emisyonları
12 Şubat 2017
1.099 kez görüntülendi